• 0 Mijn Kazou

    Het ingegeven wachtwoord is fout, of er werd geen profiel met het opgegeven e-mailadres teruggevonden. Probeer opnieuw of klik op 'Wachtwoord vergeten?'.


    Loading...
    uitloggen
  • Winter

    Heb je een vraag over wintervakanties? Blijf niet in de kou staan en vind je antwoord hieronder.

    Update 18/09/2025 19:14 Boekingsstart winter/lente 2025

    Helaas was er tijdens onze boekingsstart op woensdag 17 september een technische storing op onze website. Hierdoor was het niet mogelijk om een vakantie te boeken. Intussen is het probleem opgelost. We bedanken je voor je begrip en geduld. Op maandag 22 september om 18 uur organiseren we een nieuw inschrijfmoment om je vakantie te boeken.

    We beantwoorden hier even de meest gestelde vragen: 

     

    โŒ Ik kreeg op 17/09/2025 een foutmelding terwijl ik door de wachtrij ben geraakt, wat nu?

    Als je geen bevestiging van je inschrijving kan vinden in je Kazouprofiel, ben je niet ingeschreven. Op maandag 22 september om 18 uur organiseren we een nieuw inschrijfmoment om je vakantie te boeken. Vraag hiervoor opnieuw je wachtrijlink aan.

     

    ๐Ÿ‘ In mijn Kazouprofiel staat dat ik ingeschreven ben voor een vakantie. Blijft deze behouden of begint alles opnieuw?

    Er zijn mensen die bij de start van de storing de mogelijkheid hadden om in te schrijven. We zijn ons bewust dat er zich langs onze kant een technisch probleem heeft voorgedaan. We hebben zo snel mogelijk beslist om daarom het inschrijfmoment af te breken.

    Bij deze mensen werd de boeking officieel bevestigd. Volgens onze algemene voorwaarden mogen we deze niet zomaar annuleren. Maar geen enkele vakantie is op dit moment volzet. Er zijn dus nog voldoende plekken bij de start van ons nieuwe inschrijfmoment.

     

    โ” Ik zie in mijn Kazouprofiel een reserveboeking, blijft deze behouden?

    Een inschrijving op de reservelijst is geen officiële boeking. Daarom gaan we deze inschrijvingen verwijderen. Op die manier is er op maandag 22/09 voldoende plaats op de reservelijsten.

     

    Veelgestelde vragen over

    Wintervakanties

    Lessen en ervaring

    Hoe gebeurt de indeling naar ski- of snowboardervaring?

    Als je een Kazouvakantie boekt, geef je aan hoeveel dagen ski- en snowboardervaring je hebt. Op basis daarvan stellen we de lesgroepen samen: beginners, halfgevorderden of gevorderden. Afhankelijk van het skigebied en de skischool leg je ter plaatse nog een klein parcours af, om te zorgen dat iedereen zeker in de juiste groep zit. Hierdoor lukt het ons om iedereen, hoe ervaren of onervaren ook, op wintervakantie nog iets bij te brengen.

    Kan ik mee zonder ski- of snowboardervaring?

    Absoluut! Heel veel jongeren gaan met ons voor de eerste keer skiën of snowboarden. Daarom voorzien we op verschillende winterbestemmingen ski- of snowboardles voor beginners. We voorzien dan eerst de basis: leren stoppen, de lift nemen,.. Onze ski-instructoren slagen er steeds in om op korte tijd een goede basiskennis aan te leren. Zo blijft er op vakantie nog veel tijd over om van het skiën of snowboarden, te genieten.

    Als mijn vriend(in) in een andere niveau-groep zit, kan ik haar dan tijdens de vakantie wel nog zien?

    Absoluut! Ski– en snowboardlessen gaan door in aparte groepjes per niveaugroep. Tijdens het vrij begeleid skiën kunnen ze samen de pistes ontdekken (op het niveau van de minst ervaren skiër). Verdeling van kamers en aan tafel (in het centrum) wordt bepaald door de moniploeg ter plaatse, zodat we hier zo veel mogelijk rekening kunnen houden met de wensen van de kinderen en jongeren. Het nuttigen van middag/lunch kan soms in skigroepen gebeuren, afhankelijk van het centrum.

     

    Wat is vrij begeleid skiën?

    Op onze wintervakanties voor 9-14-jarigen voorzien we in totaal 20u les, begeleid door ervaren instructeurs. Naast de les krijgen de deelnemers ook de kans om nog even verder de tijd door te brengen op de piste. De Kazoumoni's maken hierover duidelijke afspraken met de groep. De deelnemers zullen dus steeds onder begeleiding vrij skiën of even pauzeren.

    Op onze wintervakanties voor 15-jarigen en ouder, voorzien we vrij begeleid skiën. Dit is onze manier waarop we onze vakantiegangers de kans geven zo veel mogelijk tijd door te brengen op de piste. Een dag bestaat enerzijds uit ski- of snowboardles en anderzijds uit vrij begeleid skiën. Dat is tijd die je zelf naar believen mag invullen: skiën tot je buiten adem bent, voorzichtig de pistes verkennen onder begeleiding van een moni, snowboard-race tegen je vriend, even pauzeren bij een warme choco, … Uiteraard worden er steeds goede afspraken gemaakt met de moni's . Zij blijven ook steeds in de buurt.

    Wanneer zijn er lesblokken en wanneer vrij begeleid skiën?

    • De 7-10-jarigen krijgen met Winterstart indoor skiles. 8 uur verspreid over 2 dagen. 
    • De 11-12-jarigen krijgen met Winterpret 20u les, verspreid over 5 dagen.
    • De 13- en 14-jarigen krijgen met Snowtime 20u les, verspreid over 5 dagen.
    • De 15- en 16-jarigen krijgen met Snowriders 15u les, verspreid over 5 dagen.
    • De 17- en 18- jarigen kunnen met Break Out kiezen uit een combinatie van lessen en vrij begeleid skiën of helemaal geen les en enkel vrij begeleid skiën. 

    Wie geeft de ski- of snowboardles?

    Afhankelijk van het skigebied doen we beroep op gebrevetteerde ski- en snowboardinstructoren van Kazou (Fiesch, Oberau) of van de plaatselijke skischool. Op sommige plaatsen zal de les dus in het Nederlands gegeven worden, op andere plaatsen in het Engels, Frans of Duits.

    Materiaal

    Waarom is een skihelm verplicht?

    Veiligheid, ook op vakantie, is voor Kazou belangrijk. Een ongeval op de skipiste is snel gebeurd. Niet alleen beginnende skiërs belanden geregeld op hun poep, maar ook ervaren skiërs maken nog af en toe een uitschuiver. De meeste ski– en snowboardhelden komen er van af met wat blutsen en builen. Toch is investeren in valbescherming geen overbodige luxe, daarom voorzien we ook een extra kortingsbon om je eigen skihelm aan te kopen.

    Waarom kunnen we dan geen skihelm huren ter plaatse?

    Weinig skidepots bieden dit aan, omdat de kwaliteit van zo'n helm snel achteruit gaat bij veelvoudig gebruik. Daarom hebben we leverancier gezocht waar Kazouvakantiegangers terecht kunnen voor goed advies, een kwaliteitsvolle helm en een goede prijs. Via je Kazouprofiel krijg je enkele weken voor vertrek een kortingsbon voor A.S. Adventure.

    Welk materiaal moet ik, naast skihelm, nog zelf voorzien?

    Een water- en winddichte skibroek, dikke kousen, een muts en handschoenen, een zonnebril en een waterdichte skijas.

    Mag ik mijn eigen skilatten / snowboard meenemen?

    Nee, skilatten en snowboards worden ter plaatse voorzien voor alle deelnemers. We hebben geen plaats op onze bussen om skimateriaal mee te nemen vanuit België. Enkel bij de technische ski en snowboardstage moeten deelnemers  eigen ski- en snowboardmateriaal meenemen.

    Andere vragen

    Wordt er ’s middags gegeten in ons vakantiecentrum of op de piste?

    Het middagmaal eten we altijd op de skipiste. Ofwel maken de vakantiegangers ’s morgens een lunchpakket ofwel voorziet het vakantiecentrum een warme maaltijd op de piste. 

    Wat met mobiele data buiten de Europese Unie?

    Zwitserland is geen lid van de Europese Unie, daarom worden er roamingkosten aangerekend bij gebruik van mobiele data. Om deze kosten te vermijden, raden we aan om mobiele data uit te zetten vanaf de grens. We laten dit ook weten tijdens de busreis. Tijdens de vakantie is er wifi in het verblijf van Fiesch. 

    Wat moet ik verwachten van de technische skistage in Fiesch?

    • Welk niveau moet je hebben? Je moet al minstens 5 jaar op de latten/plank moeten staan.
      • Skiërs: je moet vlot een rode piste af kunnen. Je moet technisch al een goede basis hebben in korte en lange bochten m.a.w. deelnemers moeten al regelmatig les hebben gevolgd.
      • Snowboarders: je moet vlot een rode piste af kunnen. Je moet technisch een goede basis hebben in regular en fakie style (= andere voet voor) m.a.w. al regelmatig les hebben gevolgd.
    • Moet je je eigen materiaal meenemen? Ja, je moet zelf je eigen materiaal meenemen. Hiervoor wordt er extra plaats voorzien op de bus.
    • Wat houdt deze technische stage juist in? Je staat heel veel op de piste met als doelstelling om echt bij te leren. De doelstelling van deze vakantie is om je voor te bereiden op het testje op het einde van de week. Concreet: Elke dag op de piste (6 dagen) Telkens 5 uur intensieve lessen Sneeuwport Vlaanderen met nadruk op techniek. 's Avonds worden er nog 2 tot 3 avonden ingevuld door Sneeuwport Vlaanderen (uitleg over materiaal en videoanalyse over eigen techniek). De andere avonden worden er activiteiten in elkaar gestoken door de monitoren. Er zullen dus ook echte Kazou-activiteiten zijn maar minder vaak.
    • Wat houdt de test op het einde in? De test op het einde van de week is dezelfde als de toelatingsproef voor de ‘ski/snowboard initiator opleiding’.
      • Voor het skiën houdt de proef in: Afdalen met kleine parallelbochten (wedelen) en afdalen met grote bochten.
      • Voor het snowboarden bestaat de proef uit: Afdalen met gegleden/gesneden bochten, overgaand naar bochten met kleine radius en afdalen met trage, demonstratieve, grote bochten overgaand in fakie-bochten.
    • Wat als je slaagt voor de test? De test op de technische stage is gelijk aan de toelatingsproef voor de cursus ‘initiator’. De technische stage is dus geen cursus initiatior, wel een voorbereiding inclusief toelatingsproef op deze cursus. Als je slaagt op deze test aan het einde van de week, kan je dus meteen deelnemen aan de cursus ‘initiator eerste niveau' (je kan deze opleiding starten vanaf 16 jaar, meer info op de website van Sneeuwsport Vlaanderen).